ISSN 0304-596X | E-ISSN: 2148-7669

Dergi Hakkında

Dergi Hakkında

Acta Oncologica Turcica dört ayda bir çıkar ve üç sayıda bir cilt tamamlanır. Ankara Hematoloji Onkoloji Derneğinin bilimsel yayın organıdır.
Dergi Sahibi Ankara Hematoloji Onkoloji Derneği’dir.
Dergide yayınlanan yazıların telif hakları izin alınmadan başka yerde yayınlanamaz.

E-ISSN: 2148-7669
ISSN: 0304-596X

YAYIN İLKELERİ
  1. 'Acta OncologicaTurcica Dergisi' Ankara Hematoloji Onkoloji Derneğinin yayın organıdır. Dergi dört (4) ayda bir çıkar ve üç (3) sayıda bir cilt tamamlanır.
  2. Dergide onkoloji ve hematolojik maligniteler alanlarındaki özgün araştırma, olgu sunumu, davetli derleme, editöre mektup türündeki yazılar sadece İngilizce olarak yayımlanır.
  3. Dergiye, daha once başka yerde yayımlanmamış ve yayımlanmak üzere başka bir dergide inceleme aşamasında olmayan yazılar kabul edilir.
  4. Dergi Yayın Kurulu tarafından uygun görülen yazılar, konu ile ilgili en az iki Bilimsel Danışma Kurulu Üyesinden olumlu görüş alındığında yayımlanmaya hak kazanır. Bu kurulların, yazının içeriğini değiştirmeyen her türlü düzeltme ve kısaltmaları yapma yetkileri vardır.
  5. Yazıların bilimsel ve hukuki sorumluluğu yazarlara aittir.
  6. Yazarlar araştırma ve yayın etiğine tam olarak uyum göstermelidir. Etik kurul onayı (onayın hangi etik kuruldan alındığı ve karar-sayı bilgisi ana metinde Gereç Yöntem bölümünde belirtilmelidir).
  7. Dergide yayımlanan yazıların yayın hakkı Acta OncologicaTurcica Dergisi'ne aittir. Yazarlara telif ücreti ödenmez.

LookUs & Online Makale